Bisiklet-Gezilerim-haber-logo12

1. Ulaşılabilir bir mesafeyle başlayın.
İşten yalnızca birkaç mil uzakta yaşıyorsanız, ilk gün her iki yönde de gidip gelmeniz düşünülebilir. Birkaç mil uzakta yaşıyorsanız ve işe gidip gelmek 45 ila 60 dakika veya daha uzun sürecekse, Otobouse Binip  ve ardından eve dönmeyi düşünün. Mesafeyi sizin için yapılabilir hale getirin; başkalarının ne yapıyor olabileceği konusunda endişelenmeyin.

2. Ulaşılabilir bir Yol’a başlayın.
Elbette, yeni bir sayfa açmanız kulağa hoş geliyor ve her gün işe gidip gelmek için büyük planlarınız var. Ama bu hedefe hemen ulaşılabilir mi? Haftada bir ila üç kez işe gidip gelme hedefi belirleyerek başlayın. Sürekli olarak başarıya ulaştıktan sonra, daha fazla işe gidip gelme segmenti veya gün ekleyin.

3. Bir kask takın.
Beklenmedik bir kaza durumunda, kafanızı ve tüm bu harika fikirleri korumak istersiniz. Ofise gittikten sonra kilitlerinizin nasıl görüneceğinden endişeleniyorsanız, vardığınızda durumu düzeltmek için bir fırça veya tarak getirin.

4. Sürücüler tarafından kolayca görülebilecek giysiler giyin.
Sabahın erken saatlerinde veya akşamın geç saatlerinde işe gidiyorsanız, yansıtıcı giysiler giyin ve bisikletinize yanıp sönen bir arka lamba koyun. Gün ışığında işe gidip gelirken, sürücülerin kolayca görebileceği parlak renkler giyin.

5. Özel kıyafet ve teçhizatla fazla uğraşmayın.
İşe gidip gelme mesafenize bağlı olarak, işe gidip gelmek için iş kıyafetlerinizle gidebilirsiniz. Bazı işe gidiş gelişler daha çok egzersiz gibi hissederken, diğerleri doğası gereği daha rahattır.

6. Bisiklete binmeyi düşünün.
İşe gidip gelmeniz 20 veya 30 dakikadan uzunsa, bisiklet şortu giyerken muhtemelen daha rahat edeceksiniz. Bisiklet şortları, bisiklet koltuğunda konumlandığınız yerde birleşen dikişlerin kesişme noktasını ortadan kaldırır. Basınç ve sürtünme, uzun mesafeler bisiklet sürerken bu alanı gerçekten rahatsız edebilir. Bisiklet şortları (iç çamaşırı olmadan giyilir) rahatınızı önemli ölçüde artırabilir.

7. Hafta sonu kuru bir çalışma yapın.
İşe gitmenizin ne kadar zaman alacağı konusunda endişeliyseniz, hafta sonu kuru bir koşu yapın. Kolay bir hızda sürün, eğer zaman için sıkıntı yaşarsanız, hızınızı artırabileceğinizi bilerek.

8. Minimum trafiğe sahip rotaları bulun.
İşe gidip gelme sürenizi biraz uzatabilir, ancak o kadar yoğun olmayan yolları bulmak zaman ayırmaya değer olabilir. İyi bir seçim olup olmayacağını görmek için bölgedeki herhangi bir bisiklet yoluna bakın.

9. Lastığı nasıl değiştireceğinizi öğrenin.
Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, patlak lastiği nasıl değiştireceğinizi öğrenin.

10. Bir cep telefonu taşıyın ve ciddi bir mekanik sorununuz varsa yardım çağırın.
İşe giderken patlak bir lastiği değiştirmek veya diğer mekanik sorunlarla uğraşmak için zamanınız varsa, sorun değil. Zamanınız sıkışırsa, sizi bırakması için birini arayın. Yolda herkesten önce olma ihtimalin yüksek, bu yüzden büyük olasılıkla bir iş arkadaşı yoluna çıkacak.

11. İşe gidip gelmeden önceki gün giysilerinizi işe götürün.
İşe giderken bisiklet kıyafetlerinden iş kıyafetlerine geçmeyi planlıyorsanız, kıyafetlerinizi yolculuğunuzdan önceki gün işe getirin.

12. İşe gitmeden önce temizlik sürenizi stratejik hale getirin.
Bazı yolcular, iş arkadaşlarının yanında oturmadan önce tam bir duş isteyeceklerdir. Ya da belki de işe gidip gelenlerin duş almasını isteyen iş arkadaşları mı? Her iki durumda da, şanslı yolcular ofiste duş alabilirler. Durum buysa, tam boy bir banyo havlusunun etrafına dolanmak yerine kurulamak için  Havlu kullanın.

Eğer duşunuz yoksa, kendinize  tuvalette bir yıkama bezi ve sabun kullanabilirsiniz. Bazı yolcular işe gitmeden önceki gece duş alacaklar, sonra en azından tam bir duş almak zorunda kalmadan nemli bir havluyla vücutlarını temizleyecekler.

13. Park halindeki araba kapılarının sallanıp açıldığına dikkat edin.
Yol kenarına park etmiş arabalara dikkat edin. Arabada, arabanın kapısını açmaya hazırlanan insanlar olup olmadığına dikkat edin. Arkadan bisikletle gelmeni aramıyor olabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here