2 nci el Bisiklet Alirken veya Satarken Yapmanız gereken! 2
Bisiklet Gezilerim haber logo

Güvende Kalın Ve Tehlikeden Kaçının: Bisikletinizde Giymemeniz Gereken 5 Şey

Daha gençliğinizden beri ilk kez tekrar geri döndüyseniz, hatırladığınız kadar rahat bir deneyim olmadığını çabucak keşfedebilirsinizVe evden uzaktayken acı çekmekten daha kötü birkaç şey vardır. Zevk aldığımız bir Bisiklet  planına bağlı kalma olasılığımızın daha yüksek olduğundan bahsetmiyorum bile.

Dolayısıyla, bisiklet sürmeye yeni başladıysanız, ancak bunu eğitiminizin düzenli bir parçası yapmayı umuyorsanız, bisikletinizde daha rahat (ve daha güvenli) olmanız için en önemli ipuçları burada Bunlar kesinlikle yapmak istemeyeceğiniz beş şey ve daha iyi alternatifler için önerilerim.

Bisiklet gezilerim bisiklet

1. Kot Giymekten Kaçının

Kotlar harika ama bisiklete binmek için değilDikişler genellikle kalın ve serttir ve bisiklet selesinin üzerindeyken olmasını istemediğiniz yerlere bastırın. Ek olarak, denim malzemenin kendisi genellikle kalın ve esnek olmayabilir. Dizleriniz ve kalçalarınız dakikada seksen kez esnetmek zorunda kaldığında, malzemenin dizinizin arkasına veya kasığınıza sıkışması, her seferinde malzemeyi dizinizin üzerine germek için gereken ekstra çabaya ek olarak bir rahatsızlık reçetesidir. Artı, kotlarınız ıslanırsa, hem daha esnek hem de ağır hale gelecektir.

Bisiklet şortları en iyi giyim seçeneğidir ve aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir ürün yelpazesi vardır. Yerel indirim mağazanızda sunulanlardan ziyade iyi bir çift olarak yatırım yapmaya değer (her ne kadar bazen iyi olanlar için bir pazarlık bulabilirsiniz).

Likra görünümü size göre değilse, o zaman bisiklete özgü iç çamaşırları arayın ve bunların üzerine başka bir şeyler giyebilirsiniz.

Bisiklet şortları tam oturmalı ve esnek malzemeden yapılmalıdır. Dikişler düz ve çift dikişli olmalıdır. Hassas bölgeleri korumak için ince köpük yerine rahat şekilli bir pedleri olmalıdır. Pedin kenarı, keskin dikişlerden kaçınarak yumuşak ve sivriltilmiş olmalıdır.

Modern spor kumaşların yararı, yağmura yakalandıklarında su tutmamaları ve çabuk yıkanıp kurutulabilmeleridir. Malzeme ayrıca pürüzsüzdür ve sıcak noktaları önlemek için eyere karşı düşük sürtünmeye sahip olmalıdır. Likra görünümü size göre değilse, bisiklete özgü iç çamaşırları arayın ve bunların üzerine başka bir şey giyebilirsiniz.

2. Çıplak Ellerden Kaçının

Hava parmaklarınızın üzerinden geçerken ellerinizi elementlere maruz bırakmak, kuru ve çatlamış ciltler için bir formüldür. Bozuk bir yol yüzeyinde bisiklet sürerken titreşim, bilekten geçen sinirleri de rahatsız edebilir ve sizi parmaklarınızda karıncalanmaya bırakabilir veya en kötüsü, bir doz karpel tünel sendromu. Çatalla yemek yemek veya klavye kullanmak gibi parmak becerisi gerektiren herhangi bir şey yapmanız gerekirse ikincisi gününüzü mahveder.

Bisikletinizden düşecek kadar talihsizseniz (ve bana güvenin, hepimiz yaptık), o zaman bir çift eldiven bazı kötü sıyrıkları azaltabilir. Kaliteli bisiklet eldivenleri yalnızca ellerinizi korumakla kalmaz, aynı zamanda genellikle gidonla temas noktalarında yoldan kaynaklanan titreşimi yumuşatmak için bileğin yakınında bir ped içerir.

Bisiklet gezilerim Eldiven

3. Yamurluk Giymekten Kaçının

Tam anlamıyla bir Yamurluktan bahsetmiyorum. Bisiklet teçhizatı, büyük büyükbabanızın giyeceği pelerin türünden gerçekten uzaklaştı. Ağır mumlu pamuk, yağmurluk ve hatta plastik pelerinler yaya iseniz iyi olabilir, ancak bisiklet sürerken nadiren çok işe yararlar. Ayaklarınızı ve bacaklarınızı yoldan fırlatılan ıslaklığa maruz bırakırlar ve her rüzgarda yelken gibi davranırlar.

Çok soğuk olmadığı ve sıcak tutmak için kalın katmanlara ihtiyacınız olmadığı sürece, büyük bir palto veya pelerin sorun yaratabilir. Herhangi bir rüzgarı yakalayarak potansiyel olarak sizi yana doğru iter ve diğer trafiğe yakınsanız tehlike oluşturabilir. Ayrıca ilerlemeyi çok daha yavaş hale getirecektir.

Bunun yerine, daha modern ve hafif bir palto tercih edin. Aşırı ısı ve nemin dışarı çıkmasına izin veren, aynı zamanda “nefes alan” hava koşullarına dayanıklı bir tane arayın. Yelken etkisinden kaçınabilmeniz için sıkıca oturmalıdır. Hava soğuksa, katmanlardaki modern malzemeler, gereksiz hacim eklemeden ince hava katmanlarını hapsederek sizi sıcak tutacaktır.

Bisiklet gezilerim ayakabi

4. Eski Ayakkabılardan ve Sarkan Bağcıklardan Kaçının

Ayaklarınız, elleriniz kadar elementlere maruz kalır. Ayrıca ön tekerleğin attığı tüm suyu yakalayacaklar. En sevdiğiniz eski spor ayakkabılarınız havalı olabilir, ancak ayaklarınızı korumak için en iyisi olmayabilir. Gevşek bağcıklar da zincire takıldıklarında gerçekleşmeyi bekleyen bir kazadır.

“En sevdiğiniz eski spor ayakkabılarınız havalı olabilir, ancak ayaklarınızı korumak için en iyisi olmayabilir.”

En yeni bisiklet ayakkabılarını kramponlarla almak zorunda değilsiniz. Bazı suya dayanıklı spor ayakkabılar veya cırt cırtlı ayakkabılar ihtiyacınız olan tek şey. Dikişli bir dil varken ayakların nefes almasına izin veren tasarımlar en iyi sonucu verir. Pedallara etkili bir şekilde basabilmeniz için taban oldukça sağlam olmalıdır, böylece minimalist koşu ayakkabılarınız koşu için en iyisidir. Bağcıklara sahip olmanız gerekiyorsa, bağcıkların yoldan çekilmesi için kanatlı bir tasarım seçin.

5. Kamuflajdan Kaçının

Görülmeme ve bir yaya veya motorlu taşıtla kaza yapma şansınızı artırmak istiyorsanız giyebileceğiniz en iyi şey kamuflajdır. Nüfuslu bir ortamda, “kamuflaj” siyah, gri, yeşil veya kahverengi tüm kıyafetleri içerir. Kısa bir saniyede, birisi ilerlemeden önce bir kavşakta yola gerçekten baktığında , mümkün olduğunca görünür olmak istersiniz.

Sarılar, kırmızılar, pembeler ve portakallar, yansıtıcı şeritler veya yamalar ile birlikte iyi çalışır. Sırt çantası takıyorsanız, sizi görünür kılan bir sırt çantası kullanın. “Üzgünüm, seni görmedim” etkinliğinde görülmene ve umarım güvende olmana yardımcı olacak bazı harika göz kamaştırıcı modeller var.

Bisiklet gezilerim Yamurluk

Son olarak, lütfen kask takmadan bisiklete Binmeyiniz. Güvenli sürün ve keyfinize bakın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here