Temiz bir bisiklet zinciri sadece estetik amaçlı değildir – zincirinizi temiz tutmak daha iyi performans göstermesine, sessizce çalışmasına ve ömrünü uzatmasına yardımcı olur. Ayrıca, bu korkunç yağ lekelerini de uzak tutar . Bisiklet zincirinizi temizlemenin en iyi yolu hakkında daha fazla bilgi edinmek için , yazimızı okuyun.

Sabun mu Yağ Çözücü mü?

Bisiklet zincirinizi temizlemede ilk adımınız: Sabun veya bisiklete özgü yağ çözücü gibi temizlik maddenizi seçmek. İşi bitirmek için aslında süslü hiçbir şeye ihtiyacınız yok ve hatta ihtiyacınız olanı yakın bir marketten bile alabilirsiniz. sıvı bulaşık sabunu olabilir.

“bulaşik sabunu, aktarıcı ve dişli yüzeyini temizlememin tek yolu”. “Piyasada satılan yağ çözücülerin çoğunun çok sert o yüzden sıvı sabunla temizlemek daha mantıklı . Zincirin yüzeyine yağ damlatmakla değiştirilemeyen zincir makaralarının içindeki tüm yağlayıcıyı çıkarır – zincirin çıkarılması ve bir yağ banyosunda ıslatılması gerekir.

Bisiklet Zincirinizi Nasıl Temizlersiniz?

dişliyi Temizleyin

Zincir dişlinin bir ucunda olacak şekilde dişlileri kaydırın. Fırçaya bol miktarda sabun veya yağ çözücü sürün ve zincirli olanlar hariç tüm dişlileri iyice fırçalayın. Ardından zinciri dişlinin diğer ucuna kaydırın ve kalan çarkları temizleyin.

Aynakol Dişlilerini Temizleme

dişli temizlendikten sonra, aynakol dişlilerini temizleme zamanı gelmiştir. “Bunu yapmak için zinciri sık sık aynakol dişlisinden düşürün. dişli olduğu gibi, fırçaya bol miktarda sabun veya yağ çözücü sürün ve fırçalayın.

 

Zinciri Temizleyin

Şimdi zincirinizi temizleme zamanı. Birden fazla aynakol dişlisine sahipseniz, zincirinizi en büyüğüne kaydırın. Bol miktarda sabun veya yağ çözücü uygulayın ve temizlenene kadar zincirin her tarafını fırçalayın.Aynakol dişlisini zinciri itmek için bir yüzey olarak kullanarak zincirin yan plakalarını fırçalayın

Suyla Yavaşça Durulayın

her şey temizlendikten sonra, hafif bir temiz su akışı ile aktarma sisteminizi durulayın,İstemediğiniz alanlara su püskürtebilen yüksek basınçlı hortum kullanmaktan uzak durun ..

Tamamen Kurumasına İzin Verin

Zincir Yağını Yeniden Uygulayın

“En sevdiğiniz yaği bolca uygulayın, birkaç dakika bekletin ve fazlalığını silin. Olabildiğince fazla zincir yağını silin ve temizliğimiz bitmiş oldu.

 

Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin