Bartın, Amasra

Bartın

Varol Otel (2*): Kırtepe Mh, Kocamüftü Sk, No:15, Merkez / Bartın

Önceden rezervasyon yaptırdığım oteli beğenmeyip, baktığım diğer otelleri de pahalı bulduğumdan, Bartın’da kalakalmıştım o gece. İlla ki bir yer ayarlardım ama, hem uygun fiyatlı, hem de konforlu bir yer olsun diye direttiğinizde, bir çay bahçesinde kara kara düşünürken buluyorsunuz kendinizi. Neyse, son bir şansımı denemek için Bartın’ın caddelerinde ve sokaklarında otel ararken, burnumun dibindeki Varol Otel’i neden daha önce görmediğimi düşündüm. Neonların gözleri kamaştırdığı, gürültülü caddelerde, tozlu, içi sigara kokan, bakımsız, köhne otellerin çoğunlukta olduğu Bartın’da, bu bakımlı, temiz ve merkezi oteli bulduğuma çok sevinmiştim.
Kaldığım oda, fiyat olarak uygun, temiz ve de son derece konforluydu. Kadınlar Pazarı’na, Kemer Çay Bahçesi’ne çok yakın olan Varol Otel’in karşısında ve yanındaki binaların birinde, iki tane bisiklet tamircisi var. Özellikle, bisikletle seyahat edenlerin ilgisini çekeceği bir durum. Uzun lafın kısası, Bartın’a gelirseniz, bu otelde kalabilirsiniz.
İnternet adresi: www.varolhotel.com.tr
E-mail: info@varolhotel.com.tr
Tel: 0378 228 55 55   

 

Amasra / Bartın

Can Otel: Kum Mh, Hamam Sk, 74300 Amasra / Bartın

Karadeniz Bölgesi’nde turizm sezonu kısa olduğundan, bu bölgedeki otellerin fiyatları Akdeniz ve Ege’ye göre biraz daha yüksek. Bir gün önce, İnkumu’nda kalacak yer ararken, konforsuz, hatta berbat denilebilecek pansiyonların çok pahalı olduğunu, bazı pansiyon sahiplerinin pazarlık teklifim karşısında saygısız ve nezaketsiz davrandıklarını gördüm. İki gün önce, Zonguldak Öğretmenevi gibi son derece konforlu bir otele 30 lira vermişken, sıcak su, internet, televizyon gibi basit hizmetlerden bile yoksun, bakımsız pansiyonlara 80 lira istemeleri şaşırtmıştı beni. Amasra, İnkumu’na göre daha büyük ve turistik bir yer olduğundan, İnkumu’ndaki kadar kötü konaklama yerlerinin olacağına pek ihtimal vermesem de burada da fiyatlar oldukça yüksek. Neyse, araştırmalarımın sonunda tertemiz, konforlu ve fiyat olarak da benim gibi seyahat edenleri üzmeyecek cinsten bir otel buldum Amasra’da. Can Otel’in tertemiz katları, pırıl pırıl odaları, saygılı personeli, deniz manzaralı teras kahvaltısı ve cüzi bir ücret karşılığında çamaşır yıkama hizmetiyle, kaldığım oteller arasında özel bir yeri olduğunu söyleyebilirim. Eğer görürlerse, Can Otel personeline de buradan teşekkürlerimi iletmek istiyorum.
E-mail: canotelamasra@gmail.com.tr
Tel: 0378 315 28 06
Gsm: 0544 227 98 54

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s